BİZİ TAKİP EDİN

Eataly'i Keşfet

İtalyan Pizzası Rehberi

Pizza

İtalyanlar pizza yapma işini çok ciddiye alırlar. 3 dakika boyunca odun ateşinde fırında kabartılan ve her zaman sıcak ve tek başına servis edilen Pizza Neapolitan İtalya’nın Napoli bölgesinde bulunmuştur. Bu pizza hakkında öğrenmek isteyeceğiniz bütün bilgileri İtalyan Pizzası rehberimizde bulabilirsiniz.

 

1.BÜTÜN MESELE TABAN HAMURUNDA.

İyi bir pizza hamuru her zaman en yüksek kalitede unla yapılır ve mayalanması için birkaç saat dinlenmeye bırakılır.

 

2.USTA OLMA YOLUNDA.

Kendi pizzanızı yapmak için pizza ustalarımızın önerdiği yüzyılların geleneği olan tariflerimizi buradan keşfedebilirsiniz.

 

3.TEKNİK ÖĞRENME ZAMANI.

Şimdi usta unvanına ulaştınız! Klasik pizza margherita tarifimizle mutfağınızı Napoliten pizzacıya dönüştürmenin yollarını keşfedebilirsiniz.

 

  1. PİZZA VE ŞARABINIZI EŞLEŞTİRİN.

Pizzanın yanına en çok yakışan içeceklerden biri de İtalyan şarabıdır. En güzel eşleştirmeyi bulmak için Eataly’deki şarap bölümünü ziyaret edebilir, en mükemmel eşleşmeyi sevdiklerinize ikram edebilirsiniz.

 

  1. PİZZA NASIL YENİR?

Napolitan pizzayı nasıl doğru yiyeceğinizi biliyor musunuz? “Pizza nasıl yenir ?” rehberimize göz atarak doğru bir şekilde yemeği öğrenebilir, öğrendiğiniz bilgileri sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

 

Sonunda ödüllü pizzamızı tatmak için hazırsınız. Eataly İstanbul’a gelerek marketimizde bulunan aynı ürünleri satın alıp evinizde bu tarifi yapabilir veya Eataly Restoranda sevdiklerinizle beraber bu ödüllü pizzayı sipariş edip keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Buon Appetito!