BİZİ TAKİP EDİN

Eataly’i Keşfet

Urbani'nin Trüfleri

Urban Truf 1

1850’lerin başında kendisini trüf mantarlarına adayan biri: Constantino Urbani.
O zamanlar, sadece Orta ve Kuzey İtalya ormanlarında yabani olarak yetişen bu tür trüf mantarı diğer ülkelerde bilinmiyordu. Topraksı ve aromatik mantarlar üzerinde çalışan Constantino bunu tüm Dünya’ya yaymayı başardı.

160 yıldan uzun bir süre sonra Urbani Trüf Mantarları, dünyanın en saygın İtalyan yer mantarı distribütörüdür. Paolo ve Bruno Urbani kardeşler, tutkuyla öğrenerek ve severek çalıştıkları bu şirkette hala yer mantarları konusunda rehberlik ediyorlar. Kendi çocuklarını bile şirketin en kaliteli trüf mantarlarını dünyayla paylaşma misyonunu takip edecek şekilde eğitiyorlar.

Bunun için hala yerel trüf mantarı avcılarıyla doğrudan çalışmaya devam ediyorlar. Eski gelenekleri takip eden bu avcılar ve eğitimli köpekleri mevsimin yer mantarlarını arar ve ardından hasatlarının en iyisini Urbani'ye getirirler.

Yerden taze olarak toplanan bu mantarlar, New York City'den Tokyo'ya kadar dünyanın dört bir yanındaki restoranlara servis edilir.

Siz de Eataly Market’te Urban Trüf Mantarlarını keşfedebilir; makarna yemeklerinizin üzerine rendeleyerek farklı bir lezzet deneyimi yaşayabilirsiniz!