BİZİ TAKİP EDİN

Eataly'i Keşfet

Sürdürülebilir Beslenme

Su╠Êrdu╠Êru╠Êlebilir Beslenme 370X270

Sürdürülebilir Beslenme :

Dünya Günü yaklaşıyor ve hepimize çevreyi korumak için elimizden geleni yapmamızı hatırlatıyor. Geri dönüşümden bisiklet sürmeye, günlük en küçük seçimlerimiz bile dünyamız için bir fark yaratabilir. Buna yemek ve içecek tercihlerimiz de dâhil. Eğer sizler de dünyamızı korumak adına üzerinize düşeni yapmaya hazırsanız ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız sizlere yardımcı olacak bu üç basit yola göz atabilirsiniz!

SÜRDÜRÜLEBİLİR ÜRETİCİLERİ DESTEKLEYEBİLİRSİNİZ.

Eataly’de iyi, temiz ve adil sürdürülebilir uygulamalar için bizimle aynı değerleri paylaşan küçük üreticilerle çalışmayı tercih diyoruz.

Eataly’de yaptığınız her alışverişte ürünlerimizi tedarik ettiğimiz sürdürülebilir çiftçileri, balıkçıları, kasapları, fırıncıları ve peynir üreticilerini destekleyerek sürdürülebilir yaşama katkı sağlamış oluyorsunuz. 

YALNIZCA İHTİYACINIZ OLANLARI SATIN ALIN.

İhtiyacınız olan kadar kaliteli yiyecekleri doğru oranda satın alarak dünyada büyük ölçüde fark yaratabileceğinizi biliyor muydunuz? Yüksek kalitede ve doğru oranlarda satın aldığınız yiyecekleri tükettiğinizde kendinizi daha iyi hissedecek ve yemek israfının sona ermesine yardımcı olabileceksiniz.

AZALTIN ​​VE YENİDEN KULLANIN.

Evde artan ve son tüketim tarihi yaklaşmış yiyeceklerinizi değerlendirmek için yaratıcılığınızı kullanabilir ve küçük dokunuşlarla ortaya harika yemekler çıkartabilirsiniz. 

PEYNİR

Artan peynir kabuklarını bir sonraki gün güveç, risotto veya makarna sosuna ekleyebilirsiniz.

BALIK

Besleyici ve zengin bir stok oluşturmak için balık kılçıklarını değerlendirebilirsiniz.

ET

Polenta con goulash gibi bir yemekle mükemmel uyum sağlayan besleyici ve zengin bir kemik suyu oluşturabilirsiniz.

SEBZE

Hemen kullanabileceğiniz veya başka bir gün dondurabileceğiniz basit bir stok için sebze artıklarınızı tuzlu suda kaynatabilirsiniz.

EKMEK

Ribollita yahnisi , panzanella salatası veya kızarmış bruschetta ile bir günlük ekmeğinizi yaratıcı bir şekilde değerlendirebilirsiniz.